Info: +372 646 0113
Shop:+372 55620005

Armadillo Merino

Kõige ohutum aluspesu maailmas.

ARMADILLO BANNERS SEPT 15 x 10 960 x 2420mm v2 ARjpg_Page7 ARMADILLO BANNERS SEPT 15 x 10 960 x 2420mm v2 ARjpg_Page6 ARMADILLO BANNERS SEPT 15 x 10 960 x 2420mm v2 ARjpg_Page5 ARMADILLO BANNERS SEPT 15 x 10 960 x 2420mm v2 ARjpg_Page4 ARMADILLO BANNERS SEPT 15 x 10 960 x 2420mm v2 ARjpg_Page3 ARMADILLO BANNERS SEPT 15 x 10 960 x 2420mm v2 ARjpg_Page1

 Armadillo Merino® Ekstreemtingimustes töötajate esimene valik alusriiete vallas.

Tuletõrjujad kogevad oma igapäevatöös väga palju stressiolukordi. Isikukaitsevahenditel on turvalisuse tõstmisel ja seeläbi stressi minimeerimisel üks suurimaid rolle. Väga palju uuringuid on tehtud väliste riidekihtide arendamiseks, kuid nahalähedaste kihtide kui süsteemi ühe osa jaoks pole palju vaeva nähtud.

Päästeteenistuja naha-vastane riidekiht peab optimiseerima vajalikku soojuskaitset elava tule kustutamise ajal, samas parandama termoregulatsiooni taastumise ja elava tulega mitte seotud väljakutsetel vähendamaks maksimaalselt füsioloogilist pinget kehale ning pakkumaks lisaks ka mugavust.

Uurimus – “Next Generation Base Layers for Firefighters”

2013 aastal viis Guelph Humber’i ülikool Kanadas läbi katse, kus testiti nelja erineva esimese kihi riideesemetootja toodangut päästjatele. Katse viidi läbi elavas vormis ning andurite abiga füsioloogiliste mõõtmistega.
Armadilllo Merino valiti mõõtmistulemuste põhjal esimeseks.
Armadillo Merino riided pakuvad palju kõrgemat tulekaitset kui puuvillast või sünteetikast rivaalid .

MIKS ARMADILLO MERINO?

Armadillo Merino kujundavad ja toodavad kõige edasijõudnumaid nahale lähimaid riidekihte maailmas. Need suurendavad kandja suutlikkust, tervist, ohutust ja mugavust.

Armadillo Merino® kangad ei sula ega tilgu ning pakuvad looduslikku tulekindlust kuni 600 *C; ei tekita staatilist elektrit, kõrge UVA & UVB kaitse ning omavad väga efektiivset termoregulatsioon nii kuumas kui ka külmas olukorras. Higieraldusega saab kangas hakkama nii gaasilises kui ka vedelal kujul, hoides kandjat mugavuses ja takistades ebameeldivate lõhnade teket, samas hoides stabiilset kehatemperatuuri.

Sajandeid on lambavill olnud esimene valik politsei-, militaar-, tuletõrjuja – ja päästjate riidekangast selle mitmekülgsete looduslike kaitseomaduste pärast . Viimastel aastatel on seda unustama hakatud, kuni hilise ajani. Armadillo Merino® on hakanud lahendama sünteetiliste materjalide ekstreemses kuumuses sulamise ja nahka tilkumise ning nahaärrituste tekitamise probleemi. Ühendades tekstiili- ja kudumistehnoloogiad ülipeene meriino lambavillaga (kasutades selle looduslikke tulekindlusomadusi) loodi uus generatsioon alusriideid sõduritele ja päästjatele. See ühendas endas kaitset soojuse ning leekide vastu, nahaärrituste vähenemist ning lisaks kõigele veel villa looduslikud soojustusomadused.

Spetsialistide kergkaaluline riidemudel Elite on loodud olema kantud ekstreemsetes oludes esimese kihina kohe naha vastas. Suurendamaks maksimaalselt mugavust on eemaldatud hoolduslipikud, õmblused kaenla all ja õlgadel on viidud kohtadesse, kus nad hõõruda ei saaks.


Miks meriino vill?

Meriino lambavill on looduse üks suutlikemaid kiude. Kõik Armadillo Merino riided on tehtud just sellest, Uus-Meremaalt tulnud villast, ning omavad ülimat tugevust ja samas pehmust.

Meriino lambavilla erilised plussid –

  • Looduslik tulekindlus kuni 600 *C

  • Ei sula, tõmbu kokku või kleebi end naha külge kõrgete temperatuuride juures

  • Põledes ei eralda toksilist lõhna

  • Üks kõrgemaid looduslikke UVP faktoreid annab kaitse päikesekiirte eest

  • Kõrge happekindlus

  • Parem kaitse keemia ja aerosoolide eest kui sünteetilistel materjalidel

  • Termoreguleerib nahka, vähendab ülekuumenemist ja alakülmumist.

  • Niiskusjuhtiv – reguleerib naha niiskuseraldust seda vähendades

  • Looduslikult antibakteriaalne – ei nakata haavu

  • Ei tekita ebameeldivat lõhna ka peale pikaajalist kandmist

  • Pehme, samas erakordselt tugev ja vastupidav

  • Jätkusuutlik – materjal on “uuenev” ja biolagunev

  • Kergesti kuivav ja masinas pestav