Info: +372 646 0113
Shop:+372 55620005

Marlow Ropes

Marlow Ropes’is vaadatakse alati tuleviku poole. Innovatiivsus ja edasiarendamine – mõlemad on Marlowi pannud köietoomismaailmas etteotsa. Kuigi ettevõte on tegutsenud kõigest 1961 aastast siis firma ajalugu ulatub tegelikult üle 200 aasta tagasi kui hakati tegema köisi Hailshami linnas.

Sünteetilised kiud

Sel ajal olid köietööstuses levinuimad loodusliku materjalid nagu kanep, jõupaber ja sisal.  1950Ndate alguses aga tekkis “uus” suund – sünteetiline nailon (polüamiid) ja terüleen. Hawkins ja Tipson olid ühed esimestest, kes avastasid nende potentsiaali.

1957 aastal hakkasid Hawkins ja Tipson tootma ja müüma Hailshamis Marlow brändi alt merendusesse sünteetilistest kiudest köisi . Need uued nailonist ja polüesterist köied olid ideaalsed merendusesse, mis just hakkas taastuma II Maailmasõjast. Marlowi brändi edu viis Marlow Ropes Ltd rajamisele 1961 aastal.

Muutused ja laienemine

Naturaalsete materjalide kadumine turult ja Marlowi oma materjalide tootmine viis ettevõtte kiire laienemiseni ja tooteportfelli suurenemiseni. Varsti oldi juba Hawkins ja Tipsoni grupist kõige tugevam tegija ja 1983ks aastaks restruktureeritu Hawkins ja Tipson (nüüd juba uue juhtkonna all) H&T Marlow’ks ja siis lihtsalt Marlow Ropes Ltd’ks.

Marlow Ropes jätkas oma innovaatilist teed, millele järgnesid taaskordsed laienemised 1990ndatel, mis kindlustasid liidrikohta maailmaturul veelgi enam. Nii militaar- kui ka merenduse maailmas, samas ka industriaaltööstuses oli Marlow väga tuntud ja austatud bränd.
Marlow tootis kolmes tehases Suurbritannias ning ronimisköisi Saksamaa tehases.

Uus algus

2005 aasta lõpus müüdi ettevõte ära erinevatele ostjatele. Marlow Cardage Division müüdi ära toonasele suurele konkurentidele English Braidile, kes jätkas Marlow Ropes Ltd nime kasutamist.

Täna on Marlow Ropesil tuttuus sihtotstarbeliselt valmistatud tootmishoone, mis jätkab samas kohas nagu Thomas Burfield üle 200 aasta tagasi. Küll aga on suund veidi muutunud – Marlow toodab tehniliselt innovaatilisi köisi, kasutadas viimase malli kõrgtehnoloogilis inimtoodetud kiude.

Marlowi kvaliteet ja tehniline innovatiivsus jätkub ka 21. sajandil järgnevatel turgudel

•    Meelelahutus-merendus
•   
Militaarüksused
•   
Vintsi ja traatköieasendused
•   
Metsandus
•   
Päästetöödes
•   
Industriaaltööstuses
•   
Kaabeldus ja andmevahetus
•   
Filmindus ja teatrid

4485-T 4485